Pedikűr szerepe egészségünk érdekében
A pedikűr a láb ápolásának idegen megnevezése.Már az Ókorban Kleopátra idejében is pedikűröztek őseink. Többféle pedikűrözési technika,kezelés létezik. Én a kézi pedikűrt csinálom. Ez az eljárás, lábáztatással kezdődik, majd pedikűr eszközökkel elátvolítom a bőrkeményedéseket, amit lábradírozás követ, majd ha szükség van rá, lábápoló pakolást teszek rá, aztán a körmök kezelése (rövidítése,formázása,díszítése) következik. És ha a vendégem kéri lábmasszázzsal fejeződik be, majd lábspray a frissítés érdekében.
Fontos, mert egészségügyi szempontból is előnyös, és esztétikai szempontból sem utolsó dolog. Korunk népbetegségei közé tartozik a láb, és lábujjköröm gomba, ami ha felüti a fejét, sajnos akkor bőrgyógyászhoz kell fordulnunk, és belsőleges (gyógyszeres kezelés) kezelés nélkül nem múlik el.Kezelése súlyosságtól függően 1-6 hónap, és nem is olcsó. A gomba előszeretettel élősködik, nyilvános zuhanyzókban, strandok, uszodák lábmosóiban. Elhanyagolt esetleg repedezett bőrkeményedésbe,lábujjak közé,vagy benőtt lábujjköröm gyulladt részeibe fertőződik be legkönnyebben.
Főleg nyári nyirkos időben a legveszélyesebb. A meleg, fülledt környezetet kedveli.
Mit tehetünk a megelőzés érdekében?
Hordjunk zuhanyzóban és strandon mindenképpen gumipapucsot!
Töröljük lábunkat mindig teljesen szárazra, ügyelve a lábujjközökre is!
Fújjuk lábunkat valamilyen fertőtlenítő lábsprayvel, ezzel a lábszag is elűzhető!
Hetente egyszer ajánlott fetőtlentő sprayvel kezelni a cipőket!
Ne hordjunk műanyag, rossz minőségű cipőket mert nem jól szellőzik benne a láb!
Járjunk havonta egyszer pedikűröztetni, főleg nyáron,mert lábunk akkor ápoltabb lesz, kisebb az esélye a megbetegedésnek, és ha már jelen van hamarabb észrevehető!